Спортист стъпи с единия крак на финала

Лидерът в редовния сезон на Запад Спортист Своге стартира с убедителна победа участието си в полуфиналите в регион Запад на ББЛ А Група, след като се наложи над НСА с 91:55. Победителите отбелязаха 13 тройки срещу 5 за опонента си, направиха по-малко грешки, като имаха и предимство в подкошието.

Само след няколко минути игра опитният тим на Своге взе инициативата и след първата четвърт водеше с 22:18. Отборът на Явор Аспарухов правеше доста грешки, от които съперникът му се възползваше, а в комбинация и с по-добрата си игра в подкошието, на почивката Спортист се откъсна с 45:28.

Баскетболистите на Емил Горанов продължиха да увеличават аванса си и след паузата, а преди заключителната четвърт вече бяха напред със 70:39. Последната част бе сравнително равностойна, а в края съставът от Своге спечели още по-убедително.

Борис Матраков завърши с 32 точки за успеха, трипъл-дабъл от 19 точки, 11 борби и 13 асистенции има Дамян Стоянов, Васил Голов вкара 17 точки, с 12 е Симеон Ценов.

За НСА Виктор Серафимов записа 13 точки, 8 борби и 7 асистенции, Мартин Мандалски добави 10 точки.