Треньорът на Балкан критикува съдийството в първия мач с Левски Лукойл (видео)

Наставникът на Балкан (Ботевград) Йовица Арсич не остана доволен от отсъжданията на реферите в мач №1 от серията с Левски Лукойл, загубен със 70:80 в столичната зала „Универсиада“. Ето какво каза сръбският специалист след мача:

„Нямахме възможност да играем по същите правила 40 минути. Взехме предимство, правилата се смениха и няколко отсъждания ни извадиха от фокус и добро настроение. Това не ни оправдава за някои грешки, които сами си направихме, но въпреки всичко ще се постараем в следващия мач да победим.

След почивката заиграхме много по-агресивна защита и имахме лесни точки от това. Като цяло обаче не може да се играе на приливи и отливи в плейофна серия. Имахме грешни нападения и не бяхме търпеливи да търсим верните решения. В следващия мач трябва да играем защита като тази в третата част в рамките на 40 минути, за да постигнем победата“, заяви Арсич.