Отборът на Георги Давидов показа характер и преодоля Атлетик

Енигма Фойерверк навакса двуцифрена разлика срещу последния Атлетик, за да спечели с крайното 88:81. Най-сериозното предимство на победителите бе при борбите – 60 срещу 47.

Символичните гости поведоха с 11:2 на старта на мача, но малко след това опонентът им стигна до пълен обрат, а след първата част равенството беше възстановено – 16:16. Атлетик отново започна да трупа разлика през втория период, като за момент тя достигна и 15 точки, а на почивката тимът бе напред с 42:34.

След паузата обаче баскетболистите на Георги Давидов стартираха със серия от 15:2 и стигнаха до пълен обрат, а преди заключителната четвърт водеха с 59:56. Атлетик за кратко изравни в началото на последната част, но след това Енигма Фойерверк отново натрупа аванс, който не изпусна до края.

Виктор Германов бе най-резултатен за победителите с 20 точки, Христо Гатев записа 16 точки и 15 борби, Петър Загоров е с 15 точки и 8 борби, Иво Славчев има 13 точки и 10 борби, Любомир Орешаров записа 12 точки и 7 борби.

За съперника близо до трипъл-дабъл остана Александър Димитров с 36 точки, 14 борби и 8 асистенции, по 17 точки добавиха Рикардо Масафра и Иван Стойчев (8 борби).