Милан 0:0 Удинезе, нов контузен в състава на домакините

Отборите на Милан и Удинезе играят при резултат 0:0 на „Джузепе Меаца“ в двубой от междинния 25-и кръг в Серия „А“.

Още в първата минута Симон Кяер получи тежък удар, но все пак успя да се върне в игра сед лекарска намеса. Последва домакински натиск на „росонерите“, но първият удар дойде чак в 19-ата минута, когато Хуан Мусо улови технично изпълнение на Браим Диас. Малко преди това Франк Кесие имаше претенции за дузпа, които не бяха уважени.

В 24-ата Анте Ребич случайно изрита падналия на земята Бекао в лицето, като за това получи жълт картон. В 39-ата Кастийехо нанесе шут по земя, който обаче беше избит с крак от Мусо.

На терена след почивката се появи Суалихо Мейте, тъй като се оказа, че Сандро Тонали е получил контузия. В 48-ата Тео Ернандес сбърка с пас назад, който беше пресечен от Роберто Перейра. Това доведе до удар с глава на Илия Несторовски, който беше изчистен от стоящия на голлинята Алесио Романьоли. Малко след това Мейте опита техничен удар, който беше избит от Мусо в корнер. При неговото изпълнение Кесие отправи опасен изстрел с глава, но вратарят и този път се намеси.

МИЛАН – УДИНЕЗЕ 0:0

Милан: Дж. Донарума, Калулу, Кяер, Романьоли, Ернандес, Тонали, Кесие, Кастийехо, Диас, Ребич, Леао

Удинезе: Мусо, Бекао, Бонифаци, Нуйтинк, Молина, Де Паул, Арслан, Макенго, Зеегелаар, Перейра, Несторовски