Реал Мадрид мина с лекота през Жалгирис

Реал Мадрид не срещна проблеми в 26-ия кръг на Евролигата и отнесе със 70:58 (21:13, 15:18, 15:11, 19:16) Жалгирис като домакин.

Така Кралският клуб се изкачи на четвърта позиция в класирането с баланс 16-10, а литовския тим падна на 10-то място в таблицата с 14-12.

Въпреки, че вчера попадна в състава на Реал Мадрид за мачовете от Евролигата, българският национал Константин Костадинов не беше в групата за срещата днес.

Иначе срещата в Мадрид  започна с тотално превъзходство на домакините, които си осигуриха преднина 8 точки (21:13) след 10 минути игра.

До почивката гостите успяха да стопят пасива си до 5 точки (31:36). Добрата игра на Реал обаче продължи след паузата и баскетболистите на Пабло Ласо просто увеличаваха преднината си до края на срещата.

Габриел Дек вкара 14 точки за Реал Мадрид, по 12 добавиха Джейси Керъл и Трей Томпкинс.

алгирис Паулиус Янкунас наниза 13 точки, а с 10 се разписа Найджъл Хейс.