11-те на България

Селекционерът на България Георги Дерменджиев избра титулярите за изключително важния полуфинален бараж за класиране на Европейското първенство догодина. „Лъвовете“ излизат срещу Унгария на стадион „Васил Левски“ от 21:45 часа, а сблъсъкът трябва да се реши в един двубой. При равенство през редовните 90 минути ще следват продължения, ако отново няма победил, такъв ще бъде излъчен след изпълнения на дузпи.
Както е известно, победителят в този мач е домакин на финалния бараж срещу Исландия или Румъния на 12 ноември.

„Трикольорите“ излизат с четири промени от последната среща в Кардиф (0:1) и цели шест от последното домакинство срещу Република Ирландия (1:1). Капитаните в последните два двубоя Петър Занев и Георги Костадинов са аут за срещата с „маджарите“. Пламен Илиев, Георги Терзиев и Васил Божиков, който ще е капитан, пък се завръщат в тима. Сисиньо, Янис Карабельов и Бирсент Карагаерн пък за първи път ще са титуляри с националната фланелка на „Васил Левски“, след като дебютираха от първата минута срещу Уелс.

Пламен Илиев е вратар, а Сисиньо, Георги Терзиев, Васил Божков и Антон Недялков са четиримата защитници. Кристиян Малинов и Янис Карабельов са двамата опорни халфове на схемата 4-2-3-1, а Бирсент Карагерен, Тодор Неделев, Галин Иванов и Божидар Краев са офанзивните футболисти.

Новата звезда на Лудогорец Кирил Десподов не е готов за 90 минути и започва мача от пейката, като се очаква да бъде козът на Дерменджиев след почивката.

БЪЛГАРИЯ – УНГАРИЯ 0:0