България U17 завърши със загуба на Европейското (снимки)

Националният волейболен отбор на България за девойки до 17 години завърши със загуба участието си на Европейското първенство за тази възраст в Черна гора. Момичетата на селекционера Диян Боюклиев паднаха от връстничките си от Италия с 0:3 (22:25, 13:25, 17:25) в последния си мач от предварителна Група I на турнира, игран тази вечер в зала „Верде“ в Подгорица.

По този начин младите „лъвици“ завършиха на предпоследното 5-о място в крайното класиране в групата с 1 победа, 4 загуби и 2 точки, с което отпадат от Евроволей 2020. „Скуадра адзура“ пък приключва с 4 победи, 1 загуба и 12 точки, като със сигурност ще завърши на едно от първите две места и ще играе на полуфиналите на първенството.

Дали Италия ще бъде първа или втора в класирането, ще зависи от последната среща в групата между домакините от Черна гора и Турция по-късно тази вечер.

Италия имаше предимство почти през целия първи гейм, като допусна българските момичета за кратко да поведат в средата на частта. Впоследствие „Скуадра адзура“ отново излезе напред, успявайки да задържи стабилна преднината до крайното 25:22. Във втората част доминацията на младите италианки продължи и те увеличиха лесно аванса си след разгромното 25:13. Третата част започна равностойно, но европейските вицешампионки до 16 години отново взеха нещата в свои ръце и се поздравиха с чиста победа след 25:17 и 3:0.

Най-резултатна за българския тим за пореден път бе Виктория Коева с 13 точки (3 блока, 1 ас и 50% ефективност в атака). За Италия над всички бе Джулия Итума със страхотните 18 точки (1 блок, 1 ас и 67% ефективност в атака) за победата.

ИТАЛИЯ – БЪЛГАРИЯ 3:0 (25:22, 25:13, 25:17)
ИТАЛИЯ: Виола Пасаро 1, Джулия Итума 18, Сара Белиа 10, Мануела Рибеки 11, Грета Катания 5, Ислам Ганар 7 – Емма Барберо-либеро (Доминика Джулиани 1, Джулия Орланди 1, Анна Пиовезан 3)
Старши треньор: МАРКО МЕНКАРЕЛИ
БЪЛГАРИЯ: Маргарита Гунчева 2, Виктория Коева 13, Мария-Габриела Миличевич 5, Ива Дудова 9, Цветомира Миткова 4, Боряна Ангелова 5 – Ивайла Евлогиева-либеро (Симона Анастасова, Елена Коларова 2)
Старши треньор: ДИЯН БОЮКЛИЕВ.

Снимки: CEV.EU