Панатинайкос наказа страдащия Химки

Отборът на Панатинайкос започна новата кампания в Евролигата с победа. Играчите на старши треньора Йоргос Воворас пречупиха Химки (Москва) със 76:78 (17:24, 22:17, 23:18, 14:19) като гост и по този начин извоюваха първи успех под ръководството на новия си наставник в най-силната клубна европейска надпревара. Загубата е трета в последните четири мача за играчите на Химки, които се предадоха още пред Зенит и Нижни (Новгород) във ВТБ Лигата.

Треньорският щаб на Химки не можеше да разчита на цели четирима от основните си играчи – лидера Алексей Швед, новото попълнение Ерик МакКълъм, плеймейкъра Стефан Йович и бившия играч на Детройт Пистънс Грег Монро. Гърците очевидно се възползваха от кадровите проблеми на съперника и успяха да изтръгнат успеха в последните минути на финалния период.

Йоанис Папапетру отбеляза кош и фаул за 73:76 при 1:41 на часовника, а Маркъс Фостър увеличи преднината на пет точки в полза на гостите чрез успешни наказателни удари. Химки все пак имаше шанс да изравни чрез Дайрис Бертанс, но изстрелът му със сирената не попадна в целта и така победата отиде при представителя на южната ни съседка.Marcus Foster - Panathinaikos OPAP Athens - EB20Папапетру наниза 16 точки и взе 8 борби за “детелините”, Константинос Митоглу вкара 12 точки и грабна 9 борби, Бен Бентил добави 11 точки за 11 минути, а Елефтериос Бохоридис остана с 10 точки. За Химки Девин Букър бе най-резултатен с 15 точки и 7 борби, Дайрис Бертанс наниза 14 пункта, Джордан Мики вкара 12 точки и овладя 5 топки, а Вячеслав Зайцев се разписа с 11 точки и 5 асистенции.

На 9 октомври Химки приема Жалгирис, а Панатинайкос среща големия си враг – Олимпиакос.