Германия 0:0 Испания, следете мача тук

Отборите на Германия и Испания играят при 0:0 в дербито от първия кръг на турнира Лига на нациите. Двубоят е от Лига „А“, група 4, и ще се проведе пред празните трибуни на стадиона в Щутгарт. В другия мач от групата ще се срещнат съставите на Швейцария и Украйна.

Двубоят започна с очакван опит за домакински натиск, но испанците пресираха високо съперника и не позволяваха да се стига до опасни ситуации пред вратата на Де Хеа. Постепенно гостите изравниха играта и се стигна до първия опит за обстрел на вратата, извършен от Хесус Навас. Първата възможност пред Германия се откри в 11-ата минута, когато Кроос видя непокрития Керер в наказателното поле и центрира. Футболистът на Бундестима отправи удар с глава, но Де Хеа изчисти в ъглов удар. в 14-ата минута Де Хеа отново се намеси добре след удар на Дракслер от подобна позиция.

Германия – Испания 0:0

Германия: Трап, Керер, Зюле, Рюдигер, Госенс, Джан, Кроос, Гюндоган, Сане, Дракслер, Вернер.

Испания: Де Хеа, Карвахал, Рамос, По Торес, Хосе Гая, Бускетс, Тиаго, Фабиан, Феран Торес, Навас, Родриго.