Франция преклони домакина Хърватия в двучасова драма

Националният отбор на Франция за девойки U19 стартира с драматична победа европейското първенство по волейбол за тази възраст, което се провежда в Хърватия и Босна и Херцеговина. Състезателките на „петлите“ се наложиха над домакините с 3:2 (26:24, 24:26, 25:14, 23:25, 15:7) в откриващия двубой от група II в хърватския град Осийек, който продължи почти два часа.

Момичетата на Фабрис Виал записаха първите си две точки в състезанието, съперничките им са с 1 точка.

Първите два гейма бяха изключително драматични, като двата отбора си разменяха постоянно лидерството.

Последва трета част изцяло под диктовката на французойките. Те доминираха и след това, но в ключовите моменти на четвъртия гейм волейболистките на Саша Иванишевич взеха инициативата и вкараха срещата в тайбрек.

Там обаче френският тим бе непоколебим и се поздрави с първия си успех.

Най-резултатна бе Гуеуе Диуф с 28 точки (1 ас, 5 блокади), 22 добави Жули Енио (1 ас, 1 блокада). За балканския отбор Андреа Михалйевич се отчете с 24 точки (2 аса, 2 блокади), като бе единствената с двуцифрен актив.

В понеделник (24 август) Франция среща България в 21:00 ч. б.в. Хърватия играе срещу Турция в 18:30 ч.