ФитСпо Баскет продължава към 1/2-финалите за Купата на НАЛБ

ФитСпо Баскет продължава защитата на трофея от Купата на НАЛБ. Действащите носители на титлата си продупчиха билета за 1/2-финалите след победа със 101:73 (24:20, 23:26, 20:16, 34:11) над Ероус в среща от 1/4-финалната фаза на турнира.

Eроус се понесе напред със серия от 6:16 в самото начало на срещата, отваряйки си двуцифрена преднина, но ФитСпо отговори моментално и за отрицателно време не само стопи дефицита си, но и поведе в резултата при 24:20. През втората четвърт нито един от двата тима не можеше да се изстреля напред и играта се запази равностойна до самия край на периода – 47:46 за символичните домакини.

Гонитбата продължи в третите 10 минути, а разковничето дойде в началото на последния период – опустошителна серия от 20:0 в полза на ФитСпо даде 23 точки аванс на тима, които бяха предостатъчни за победата – 101:73.

Капитанът Теодор Атанасов завърши с 31 точки, 5 борби и 7 асистенции за победителите, Любомир Недков вкара 20 точки и раздаде 5 асистенции от пейката, Александър Иванов реализира 13 пункта и грабна 6 борби, Симеон Георгиев записа 12 точки и 5 борби, а с 11 точки приключи Иван Стойчев.

Иван Ценов вкара 23 точки за Ероус, Симеон Ценов записа “дабъл-дабъл” от 14 пункта и 11 борби, а Явор Рабовянски се разписа с 10 точки, 5 борби и 6 асистенции.