Септември удържа Джобтайгър Дюдс и достигна до 1/4-финалите за Купата на НАЛБ

Септември се добра до четвъртфиналите за Купата на НАЛБ, след като записа успех над Джобтайгър Дюдс с 89:88 (27:22, 29:21, 20:25, 13:20) в среща от 1/8-финалите на турнира. „Синьо-жълтите“ натрупаха сериозна преднина през първото полувреме, но след голямата почивка играчите на Дюдс показаха по-добра игра и победата можеше да отиде в техните ръце. На четвъртфиналите Септември ще се изправи срещу отбора на Бавни и Яростни.Снимка на НАЛБ.
Септември взе водачеството през първата половина на срещата и на полувремето имаше преднина от 13 точки – 56:43.

Момчетата от отбора на Дюдс моментално отговориха и само за 3 минути в третата част се добраха на една точка от съперника си, но Септември отново се отскубна в края на периода – 76:68.Снимка на НАЛБ.
Водачите в резултата увеличиха разликата си до 10 точки в средата на четвъртия период – 85:75, но
Дюдс се завърна с 11 безответни точки, за да поведе с един пункт – 85:86. Последва кратка размяна на кошове, а стрелбата за победата на Септември бе реализирана от капитана Мартин Механджиев 2:01 минути преди края. До края на мача Джобтайгър не успя да си спечели преднината отново и изпрати Септември напред – 89:88.Снимка на НАЛБ.
Костадин Методиев бе най-резултатен за победителите с 31 точки, Иван Иванов реализира 19 точки, Мартин Механджиев се разписа с 16 точки, 7 борби, 12 асистенции и 5 отнети топки, Добри Зрънчев добави 12 пункта и овладя 7 топки, а Цветелин Велчев завърши с 11 точки и 12 борби.

Денислав Иванов отново бе на висота за Дюдс с 25 точки, 6 борби и 5 асистенции, Петър Славков регистрира 15 точки и 12 борби, а с по 12 точки останаха Бойко Несторов (9 борби) и Илия Стоичков (борби).

Освен Септември, места на четвъртфиналите си спечелиха и тимовете на Миньор 2015 (Перник) и Ероус. Перничани се наложиха със 73:52 над Олд Мамбас, а „стрелите“ записаха комфортен успех над Лъвовете с 92:56.Снимка на НАЛБ.
Боян Тенев записа 23 точки, 9 борби и 6 асистенции за Миньор, Кристиян Колев добави 17 пункта и 7 борби, а капитанът Деян Ангелов допълни с 14 точки и 17 овладени топки. За Олд Мамбас Недялко Каравастев наниза 14 точки и взе 10 борби, капитанът Марин Панеков остави 11 точки, 10 борби и 6 асистенции, а с 10 отбелязани точки приключи Милен Курдов.Снимка на НАЛБ.
Шестима играчи реализираха поне 10 точки за победата на Ероус – Антонио Антов записа 20/6/7, Димитър Станиславов добави 16 точки и 7 борби, Емил Горанов завърши с 15 пункта, 9 борби и 6 асистенции, Мартин Николов приключи с 13/15/5, Симеон Ценов вкара 12 точки, а Лъчезар Радев добави 12 пункта и 15 борби. За Лъвовете капитанът Александър Лилин бе най-добър с 23 точки и 13 борби.