Шампион 2006 с шеста поредна победа в женското баскетболно първенство

Отборът на Шампион 2006 постигна шеста поредна победа във втората петица на баскетболната „А“ група при жените. Отборът надделя над Черно море Одесос със 77:49 (12:20, 26:11, 23:9, 16:9) като домакин в столичната зала „Свети Георги“ в изтеглен мач от седмия кръг. Поражението е четвърто поредно за варненки.

Срещата започна по-добре за гостенките, които водеха с 20:12 след първата четвърт.

Още във втората обаче Шампион успя да обърне резултата в своя полза и да води с 38:31 на почивката. През второто полувреме предимството на столичанки бе категорично и те се поздравиха със заслужена победа.

Ванина Василева вкара 15 точки за Шампион, а Елена Димова и Йоанна Тодорова добавиха по 12 точки. За Черно море Одесос с 13 точки приключи Мариела Николова, а Михаела Ангелова добави още 12.

ШАМПИОН 2006 – ЧЕРНО МОРЕ ОДЕСОС 77:49 (12:20, 26:11, 23:9, 16:9)
ШАМПИОН 2006: Ванина Василева 15, Виктория Паунова 2, Диана Несторова, Елена Димова 12, Микаела Дамянова 2 (Йоанна Тодорова 12, Рая Дошева 11, Деляна Кадиева 10, Симона Симеонова 4, Виктория Койчева 4, Марина Миленкова 4, Валерия Николова)
Старши треньор: ЛЪЧЕЗАР КОЦЕВ
ЧЕРНО МОРЕ ОДЕСОС: Магдалена Маринова 4, Алекса Бочкова, Михаела Ангелова 12, Мариела Николова 13, Ива Димова 4 (Мадлен Морарова 7, Нелина Пемпирева 6, Дарина Георгиева 2, Калина Пейкова 1, Константина Трифонова, Каломира Пенчева)
Старши треньор: ВЕНЦЕСЛАВ ГЕЧЕВ