Левски Лукойл разпиля Берое (Галерия)

Отборът на Левски Лукойл спечели дербито на XIX кръг в Националната Баскетболна Лига, след като се наложи при домакинството си на Берое (Стара Загора) с 98:68 (24:11; 31:20; 16:20; 27:17) в двубой, който се игра в столичната зала „Триадица“.

Зейн Нолс беше най-резултатен за „сините“ – 18 точки, Данило Тасич и Брендън Йънг добавиха съответно по 17 и 16 точки, а Христо Захариев и Чавдар Костов завършиха съответно с по 11 и 10 точки.

Кадериън Рейнс отбеляза 21 точки за старозагорци, а Александър Янев и Остин Прайс добавиха съответно по 15 и 12 точки.

Столичани започнаха крайно мотивитрани двубоя и до голяма степен убиха интригата още след първата четвърт, когато се откъснаха напред с 13 точки – 24:11.

През вторите десет минути възпитаниците на Константин Папазов не изпуснаха инциативата и заслужено на почивката вече бяха с 24 точки напред – 55:31.

През третата част столичани намалиха темпото, но старозагорци не се възползваха максимално и след 30 минути изоставането им бе 20 точки – 51:71, като в заключителната последна четеърт домакините отново поеха контрола и до последния съдийски сигнал достигнаха до още по-изразителна победа – 98:68.

Левски Лукойл – Берое 98:68 (24:11; 31:20; 16:20; 27:17)

Левски Лукойл: Костов 10, Смит 5, Минчев 8, Великов 8, Захариев 11 (Младенов 5, Йънг 16, Тасич 17, Леков, Нолс 18)

Берое: Прайс 12, Стоянов 2, Янев 15, С.Маринов 8, Рейнс 21 (Карамфилов, Ваклинов, Иванов 6, Уолкър 2)