Брандън Браун вдъхнови Рилски за разгром над Спартак (Плевен)

Рилски Спортист се наложи над Спартак (Плевен) със 101:79 (28:17, 19:23, 29:14, 25:25) в плевенската зала “Балканстрой” за успех №14 през редовния сезон в НБЛ. Спартак успя да се задържи в мача до полувремето, но след това Брандън Браун и компания не позволиха да се стигне до изненада.

Отборът на Рилски започна мача по-активно и само след 5 минути игра вече имаше 10 точки преднина. 5 поредни точки на Маринов и кош на Маринчешки върнаха разликата до 6, но Рилски отново започна силна серия и активът на самоковци скочи на 11 в края на частта – 28:17.

Плевенчани се окопитиха през втората четвърт и противно на очакванията се върнаха в мача. Братята Николай и Мартин Маринови започнаха наказателна акция и вкараха 12 точки, позволявайки на отбора си да изравни резултата – 40:40 при 2:19 оставащи на таблото. Това не притесни самоковци, които отново излязоха напред след тройка на Бозов и още две успешни стрелби на Браун и Джонсън – 47:40 за Рилски Спортист на голямата почивка.

Третата четвърт започна равностойно, но Рилски направи серия от 8:0 и излезе напред с 59:45 при оставащи 6:42 на часовника. Брандън Браун не спираше да тормози домакините, вкарвайки 10 точки в частта. Тимът от Самоков методично увеличаваше преднината си до края на частта – 76:54 след три четвърти игра. В четвъртата част мачът се доиграваше, като Рилски не позволи на плевенчани да стопят и точка разлика в края й – 101:79 за самоковци.

Брандън Браун се представи най-силно за Рилски с 24 точки, 5 борби и 4 асистенции. Капитанът Йордан Бозов завърши с 14 точки от пейката, Игор Кесар добави 11, а Йонас Бергщед, Кристофър Уокър и Мирослав Васов допълниха с по 10 точки.

За Спартак Димитър Маринчешки завърши с 23 точки и 12 борби, Николай Маринов вкара 13 точки, Константин Коев добави 12, Тодор Тодоров се разписа с 11, а Мартин Маринов приключи двубоя с 10 точки.

Рилски домакинства на Черноморец в следващия кръг, докато Спартак гостува в Пловдив на Академик Бултекс.