Димана Макариева е №1 на Монтана за 2019 година

Баскетболистката Димана Макариева е Спортист на Монтана на 2019 година. Капитанът на шампиона Монтана и на българския национален отбор събра най-много точки в 21-та анкета на Общината. Макариева не присъства на церемонията по награждаването защото тази вечер отборът и гостува на Тришневка (Загреб) в среща от Х кръг на турнира на Адриатическата лига. В приложно-техническите спортове победителка стана Ани Стаменова, а 9-годишната Сияна Тихолова от карате клуб Копмпас оглави класацията за най-перспективен млад състезател.

Останалите състезатели бяха подредени по азбучен ред. Награда от церемонията си тръгна и футболният отбор на VII училище „Йордан Радичков“- вицешампиони на проведения в Разград финален турнир от веригата Ученическите спортни игри във възрастова група юноши 11-12 клас.