Юношите допуснаха две загуби на турнир по баскетбол в Република Северна Македония

С две загуби стартира участието си в турнира „Боби Петковски“ в Гевгелия националният отбор на България по баскетбол за юноши до 18 години.

В първия си мач националите отстъпиха на Черна гора с 56:71. Тимът ни загуби и от домакините от Република Северна Македония със 73:76. Момчетата започнаха ударно срещата срещу македонците и поведоха с 29:20 след десет минути игра.

Последваха силни минути за домакините, които върнаха изоставането си и дори поведоха.

След почивката последва нова размяна на силни изяви, като в края домакините успяха да удържат победата. Българите загубиха борбата под кошовете (28-39), но направиха по-малко грешки от съперника си. 18 точки записа Михаил Гавазов, с 13 се отличи Илиян Пищиков, а 10 точки вкара Мартин Ковачев.

Днес България ще се изправи срещу Гърция.