Последният в Евролигата шокира Барселона

Последният в класирането Жалгирис победи с 91:84 (9:17, 26:18, 21:28, 35:21) Барселона като домакин в мач от 29-ия кръг на Евролигата. Успехът е седми за литовците, които имат и 20 загуби в сметката си. Каталунците пък са с баланс 21-6.

Баскетболистите на Барселона започнаха ударно срещата и позволиха на съперника си да вкара едва 9 точки и поведоха с 8 точки след 10 минути на паркета.

Домакините обаче увеличиха темпото и на почивката двата отбора се оттеглиха при равен резултат (35:35). Испанският гранд все пак успя да се съвземе след паузата и спечели третата част, но татално рухна в заключителната четвърт, което костваше и успехът на момчетата на Шарунас Ясикевичус.

Лукас Лекавичус наниза 22 точки за Жалгирис, Жофре Ловерн вкара 18, а 14 добави Нилс Гифай.

За Барселона Никола Миротич се разписа с 26 точки, Николас Лапротивола отбеляза 16.

Снимка: twitter.com/bczalgiris