Последният в Евролигата обърка сметките на Реал Мадрид

Жалгирис победи с 68:47 (18:11, 20:18, 11:8, 19:10) Реал Мадрид като домакин в мач от 27-ия кръг на Евролигата. Това е шесто поражение за испанския гранд, който има и 20 победи в сметката си, но остава на второ място във временното класиране с поражение повече от лидера Барселона, който обаче е с мач по-малко. Жалгирис е на последно място в таблицата с баланс 5-19.

Литовците успяха да наложат темпото си от самото начало в изключително нискорезултатен мач, в който те позволиха на съперника си да вкара едва 47 точки. Още след първите 10 минути домакините бяха водещи в резултата и дръпнаха със 7 точки, като до почивката направиха аванса си 9. След паузата двата отбора си вкараха общо 19 точки, като предимството отново беше на страната на Жалгирис, а в последната четвърт баскетболистите на Юре Здовц не дадоха шанс на Реал Мадрид.

алгирис Едгарас Улановас вкара 15 точки, по 10 нанизаха Жофре Ловерн, Джош Нийбо и Лукас Лекавичус.

Валтер Тавареш беше най-резултатен за Реал Мадрид с 12 точки, а Венсан Поарие се разписа с 10.