Левски спечели Купа „Борис Гюдеров“ за втора поредна година

Волейболистите на Левски София спечелиха втора поредна Купа „Борис Гюдеров“. Воденият от Андрей Жеков тим се наложи над „вечния“ съперник ЦСКА с 3:1 (25:17, 25:27, 25:14, 25:17) във финала на XX-о юбилейно издание на турнира в Перник.

Срещата се игра пред фенове на двата тима, а сред тях бе и председателят на Националния волейболен фенклуб Георги Христов.

Преди това Пирин (Разлог) взе бронзовите медали, след като би домакините от Миньор с 3:0 гейма.

Левски изигра много силна първа част, спечелена с 25:17, но във втората „червените“ засилиха сервиса и успяха да я измъкнат с 27:25. След това обаче „сините“ доминираха изцяло и стигнаха до заслужена победа след 25:14 и 25:17.

Най-полезни за отборите си бяха Петър Христов – Пирин, Радостин Денков – Миньор, Владимир Станков – Левски, Димитър Димитров – ЦСКА. Най-добър нападател на турнира стана Боян Йорданов.

“Левски” удари ЦСКА за купата в Перник Мъжете на “Левски София” спечелиха за втора поредна година турнира за купа “Борис…