Спартак Плевен разби Ямбол за пета поредна победа в НБЛ

Спартак Плевен победи с 90:58 (22:22, 18:12, 30:10, 20:14) Ямбол като гост в мач от петия кръг на НБЛ, записвайки пети пореден успех. Ямболии са с баланс 1-3.

Срещата започна изключително равностойно, като двата тима си вкараха по равен брой точки през първите 10 минути, но след това гостите съумяха да вземат крехък аванс от 6 точки преди паузата. След нея те диктуваха изцяло темпото на паркета в зала „Диана“ и преди заключителната четвърт вече бяха напред в резултата с 26 точки, към които добавиха още 6 в последните 10 минути.

Барет Бенсън завърши с дабъл-дабъл – 18 точки и 12 борби за Спартак Плевен, 14 вкара Евгени Хаджирусев, с 13 се отчете Цветомир Чернокожев, а Мартин Маринов наниза 12 точки.

За Ямбол Павел Маринов вкара 17 точки, а Трей Сампсън добави 12.