Спартак Плевен изкова четвърти пореден успех в НБЛ

Спартак Плевен победи с 84:77 (16:19, 22:14, 15:25, 31:19) Черноморец като домакин в мач от четвъртия кръг на НБЛ. Това е четвърти пореден успех за тима от Плевен, а “акулите” са с баланс 2-2.

Срещата в зала “Балканстрой” започна с предимство за гостите, като все пак домакините успяха да се върнат в мача и да направят пасива си само 3 точки след 10 минути игра. Гостите продължиха доминацията си и през втората четвърт, но в крайна сметка баскетболистите на Тодор Тодоров се добраха до равенство (31:31) и дори поведоха (33:31) след кош на Барет Бенсън 01:24 минути преди почивката, а на нея се оттеглиха с аванс от 5 точки.

Слез паузата двата отбора продължиха да се гонят в резултата и след няколко смени на лидерството бургазлии отново имаха преднина от 5 точки преди заключителната четвърт. В нея драмата продължи до последно, но в крайна сметка Спартак успя да се поздрави с поредния си успех в НБЛ.

Мартин Маринов беше най-резултатен за Спартак Плевен със 17 точки, а по 16 точки вкараха Барет Бенсън (11 борби) и Ивко Ивков, а 13 добави Николай Стоянов.

За Черноморец Мунис Туту наниза 17 точки, с 15 се разписа Георги Боянов.