Рилски спортист разби Черно море и продължава без загуба в НБЛ

Рилски спортист победи с 96:58 (24:20, 26:19, 28:8, 18:11) Черно море Тича като домакин в отложен мач от 16-ия кръг на НБЛ. Това е 14-ти успех за тима от Самоков, който все още от началото на сезона не е усетил вкуса на загубата. „Моряците“ са на дъното в класирането с баланс 1-14.

Въпреки равностойното начало в „Арена Самоков“ баскетболистите на Даниел Клечков допуснаха разлика от 11 точки до почивката.

След нея те тотално загубиха ритъма си и позволиха на лидера в класирането да доминира изцяло на паркета, за да се стигне до разгромна трета четвърт, която домакините спечелиха с 28:8 и си осигуриха аванс от 31 точки преди заключителните 10 минути. В тях „моряците“ се вдигнаха на последен щурм, но не успяха да се противопоставят на по-силния си опонент.

Барет Бенсън завърши с дабъл-дабъл – 21 точки и 11 борби за Рилски спортист, 15 точки вкара Трей Портър, 12 наниза Златин Георгиев, а 11 добави Алекс Симеонов.

За Черно море Цветомир Куртев се разписа с 11 точки, по 9 добавиха Лъчезар Тошков и Иван Спиров.