Хебър – Гаугас (Лас Палмас) 1:0! Следете мача ТУК!!!

Първенецът на България Хебър (Пазарджик) тръгва за подвиг в реванша си срещу испанския Гуагуас (Лас Палмас) от първата квалификационна фаза на Шампионската лига по волейбол за мъже.

Двубоят в Пазарджик е с начален час 19,00 часа и ще бъде излъчен на живо у нас по по MAX Sport 1 HD.

Българският първенец загуби с 0:3 като гост преди седмица и за да има шанс продължи напред трябва да спечели днес с 3:0 или 3:1 гейма. При такъв сценарий мачът отива в „златен гейм“, който ще реши крайния победител.

При два спечелени гейма от испанския шампион, Хебър отпада.

За съжаление Хебър няма да може да разчита на пълните трибуни в залата си, тъй като разпоредбите на здравните власти у нас не позволяват публика на спортните състезания.

Еуфорията в Пазарджик е голяма и се очаква хора да подкрепят тима около залата, при пристигането на автобуса, както и по време на самия двубой.

Италианският старши треньор на Хебър Камило Плачи отново няма как да ръководи своите възпитаници от залата заради здравословни проблеми.

Двубоят започна много равностойно. Тодор Алексиев атакува по блокадата за 3:3. Брадли Гънтър атакува успешно то зона 2 за 4:4. единична блокада на Иван Станев даде преднина на Хебър при 6:5. Иван Станев остави Якопо Масари на Единичен блок и италианецът не сгреши в атака от зона 4 – 7:5. Николай Къртев атакува през центъра за 8:6. Борха Руис атакува в мрежата и Хебър поведе с 3 точки при 11:8. Серхио Камереро взе прекъсване за Гаугас. Йосвани Ернандес би начален удар в мрежата – 12:9.  Гаугас изравни резултата при 13:13 след втора поредна мрежа свирена на домакините. Волейболистите на Лас Палмас поведоха с 14:13 и това принуди Мартин Коста Бланко да вземе прекъсване за Хебър.Мощна атака на Брадли Гънтър от зона 2 изравни резултата при 14:14. Йосвани Ернандес атакува срещу тройна блокада от зона 2 и се справи, което изведе испанците напред със 17:15. Двойна българска блокада на Иван Станев и Брадли Гънтър изравни резултата при 17:17. Нова страхотна двойна блокада на Николай Къртев и Тодор Алексиев срещу атака на Йосвани Ернандес и 18:17 за Хебър. Николай Къртев атакува мощно през центъра и шампионите на България поведоха с 19:17. Серхио Камереро взе второто си прекъсване в първата част. Николай Къртев изведе Хебър напред с 20:18. Тодор Алексиев се пребори на мрежата за трудна топка – 21:19. Борха Руис атакува в аут и 22:19. Тодор Алексиев атакува мощно от зона 4 по диагонала за 23:19. Блокаут на Тодор Алексиев изведе Хебър до геймбол при 24:19. Нова атака на Тодор Алексиев по диагонала от зона 2 донесе победната точка за Хебър в първата част с 25:19.

ХЕБЪР (ПАЗАРДЖИК) – ГАУГАС, ЛАС ПАЛМАС (ИСПАНИЯ) 1:0 (25:20)
ХЕБЪР: Иван Станев, Брадли Гънтър, Тодор Алексиев, Якопо Масари, Виктор Йосифов, Николай Къртев – Теодор Салпаров-либеро
Треньор: МАРТИН КОСТА БЛАНКО
ГАУГАС: Пауло Бертасони, Йосвани Ернандес, Хорхе Алманса, Гилерме Адже, Борха Руис 4, Матю Найдж – Алехандро Фернандес-либеро (Анхел Родригес, Мойсес Сесар)
Старши треньор: СЕРХИО КАМЕРЕРО.