Португалия води на Мароко, Роналдо пак вкара

Португалия и Мароко играят при 1:0 във втора среща от група „Б“ на Мондиала в Русия. Двата тима стартираха с хикс (3:3 срещу Испания) и загуба (0:1 от Иран), заради което победата днес е жизненоважна.

Двубоят започна отлично за Португалия и още в петата минута Кристоано Роналдо откри резултата с четвъртия си гол от началото на Световното. Звездата на „мореплавателите“ се разписа с глава, като вече има попадения от дузпа, от дистанция и от пряк свободен удар на турнира.

Малко по-късно Роналдо можеше да удвои, но ударът му премина покрай гредата. Мароко отвърна с удар с глава на Бенатия, а до края на полувремето опасностите се изчерпиха с удар на Гедеш, който вратарят на Мароко отрази с една ръка.

ПОРТУГАЛИЯ – МАРОКО 1:0
)
1:0 Кристиано Роналдо (5′)

По-важното от двубоя по минути:

1′ Начало на мача.
5′  ГООООЛ за Португалия! Кристиано Роналдо бележи след удар с глава от границата на вратарското поле. Звездата вече има 4 гола на Мондиала, след като се разписа от дузпа, от дистанция, от пряк свободен удар и сега с глава.
9′  Опасен удар на Роналдо, но покрай лявата греда на вратата на  Мароко.
12′  Удар с глава на Бенатия след корнер, но Патрисио закова топката на голлинията.
32′ Роналдо стреля от пряк свободен удар, но топката среща стената!
39′  Гедеш получи хубав пас от Роналдо в наказателното поле и стреля, но вратарят на Мароко спаси с една ръка.
45′ Край на първото полувреме.

46′ Начало на втората част.
51′  Добра възможност за Роналдо, получи топката в наказателно поле, но ударът му я прати високо над вратата.
57′  Страхотен удар с глава на Юнес Беланда, но Руи Патрисио плонжира и спря топката по пътя й към мрежата.
61′  Поредна добра възможност за Мароко, но Бенатия стреля над напречната греда от около 9-10 метра.
Португалия ПОРТУГАЛИЯ: 1.Руи Патрисио, 21.Седрик Соареш, 6.Жозе Фонте, 3.Пепе, 5.Рафаел Герейро, 14.Уилиам Карвальо, 10.Жоао Марио, 8.Жоао Моутиньо, 11.Бернардо Силва ( 18.Желсон Мартинш), 17.Гонсало Гедеш, 7.Кристиано Роналдо
Резерви: 12.Антони Лопеш, 22.Бето, 19.Марио Руи, 2.Бруно Алвеш, 15.Рикардо, 13.Рубен Диаш, 16.Бруно Фернандес, 23.Адриен Силва, 20.Рикардо Куарешма, 4.Мануел Фернандеш, 9.Андре Силва

МарокоМАРОКО: 12.Мунир Ел Кажуи, 4.Мануел да Коща, 5.Мехди Бенатия , 17.Набил Дирар, 2.Ашраф Хакими, 14.Мбарк Бусуфа, 10.Юнес Беланда, 8.Карим Ел Ахмади, 7.Хаким Зиех, 16.Норден Амрабат, 13.Халид Бутаиб
Резерви: 22.Ахмед Таняути, 1.Ясин Буну, 3.Хамза Мендил, 6.Ромен Саис, 21.Софян Амрабат, 18.Амин Арит, 23.Мехди Карсела, 11.Файсал Фаджр, 9.Аюб Ел Кааби, 19.Юсеф Ел Несири, 20.Азиз Буадуз

Стадион: „Лужники Арена“, Москва (81000)
Съдия: Марк Гайгър (САЩ)