ЦСКА и Левски срещу Локо Пд и Ботев Пд на старта на Първа лига

Жребият за сезон 2018/2019 година в Първа професионална футболна лига бе изтеглен днес.

Първият кръг ще противопостави:

Витоша Бистрица – Дунав

ЦСКА – Локомотив Пловдив

Славия – Берое

Лудогорец – Етър

Верея – Септември

Ботев Пловдив – Левски

Черно море – Ботев Враца


Освен домакинството на ЦСКА на Локомотив Пловдив и гостуването на Левски на Ботев Пловдив, първият кръг ще предложи още интересни мачове.

Шампионът Лудогорец стартира у дома срещу Етър Велико Търново, а носителят на Купата на България Славия ще приеме Берое. Новакът в Първа лига Ботев Враца ще гостува на Черно море.

Дербито между Левски и ЦСКА ще се играе в 10-ия кръг, а в 5-ия „червените“ ще гостуват на Лудогорец в Разград. В 12-ия кръг пък е и първият сблъсък между Левски и Лудогорец.

Топките, с които ще се играе на мачовете в Първа лига са от модела „Телстар 18“ на германската фирма „Адидас“. Това е официалната топка за Мондиал 2018.

Новият сезон в родния елит ще стартирана 20-и юли. В Първа лига през следващия сезон ще участват 14 отбора. 

Есенният полусезон ще завърши на 17-и декември, а след Нова година българският футбол ще се завърне на 9-и февруари с четвъртфиналите за Купата на България.

Началото на плейофите е на 31-и март, а финалът за Купата на България ще се състои на 15-и май.

Шампионатът в Първа лига ще завърши на 30-и май, а баражите ще приключат на 2-и юни.

              I кръг

21 юли 2018, събота:
Витоша (Бистрица, обл.София ст.) – Дунав 2010 (Русе)       
ЦСКА (София) – Локомотив 1926 (Пловдив)                    
Славия 1913 (София) – Берое (Стара Загора)                 
Лудогорец 1945 (Разград) – Етър ВТ (Велико Търново)        
Верея (Стара Загора) – Септември (София)                    
Ботев (Пловдив) – Левски (София)                           
Черно море (Варна) – Ботев (Враца)                         

                           II кръг

Дунав 2010 (Русе) – Ботев (Враца)                          
Левски (София) – Черно море (Варна)                        
Септември (София) – Ботев (Пловдив)                        
Етър ВТ (Велико Търново) – Верея (Стара Загора)            
Берое (Стара Загора) – Лудогорец 1945 (Разград)            
Локомотив 1926 (Пловдив) – Славия 1913 (София)             
Витоша (Бистрица, обл.София ст.) – ЦСКА (София)            

                           III кръг

ЦСКА (София) – Дунав 2010 (Русе)                           
Славия 1913 (София) – Витоша (Бистрица, обл.София ст.)      
Лудогорец 1945 (Разград) – Локомотив 1926 (Пловдив)         
Верея (Стара Загора) – Берое (Стара Загора)                
Ботев (Пловдив) – Етър ВТ (Велико Търново)                 
Черно море (Варна) – Септември (София)                     
Ботев (Враца) – Левски (София)                              

                           IV кръг

Дунав 2010 (Русе) – Левски (София)                         
Септември (София) – Ботев (Враца)                           
Етър ВТ (Велико Търново) – Черно море (Варна)              
Берое (Стара Загора) – Ботев (Пловдив)                     
Локомотив 1926 (Пловдив) – Верея (Стара Загора)            
Витоша (Бистрица) – Лудогорец 1945 (Разград)               
ЦСКА (София) – Славия 1913 (София)                         

                           V кръг

Славия 1913 (София) – Дунав 2010 (Русе)                     
Лудогорец 1945 (Разград) – ЦСКА (София)                     
Верея (Стара Загора) – Витоша (Бистрица, обл.София ст.)    
Ботев (Пловдив) – Локомотив 1926 (Пловдив)                 
Черно море (Варна) – Берое (Стара Загора)                  
Ботев (Враца) – Етър ВТ (Велико Търново)                   
Левски (София) – Септември (София)                         

                           VI кръг

Дунав 2010 (Русе) – Септември (София)                      
Етър ВТ (Велико Търново) – Левски (София)                  
Берое (Стара Загора) – Ботев (Враца)                        
Локомотив 1926 (Пловдив) – Черно море (Варна)              
Витоша (Бистрица, обл.София ст.) – Ботев (Пловдив)        
ЦСКА (София) – Верея (Стара Загора)                       
Славия 1913 (София) – Лудогорец 1945 (Разград)             

                           VII кръг

Лудогорец 1945 (Разград) – Дунав 2010 (Русе)               
Верея (Стара Загора) – Славия 1913 (София)                 
Ботев (Пловдив) – ЦСКА (София)                             
Черно море (Варна) – Витоша (Бистрица, обл.София ст.)      
Ботев (Враца) – Локомотив 1926 (Пловдив)                   
Левски (София) – Берое (Стара Загора)                      
Септември (София) – Етър ВТ (Велико Търново)               

                           VIII кръг

Дунав 2010 (Русе) – Етър ВТ (Велико Търново)               
Берое (Стара Загора) – Септември (София)                   
Локомотив 1926 (Пловдив) – Левски (София)                  
Витоша (Бистрица, обл.София ст.) – Ботев (Враца)           
ЦСКА (София) – Черно море (Варна)                          
Славия 1913 (София) – Ботев (Пловдив)                      
Лудогорец 1945 (Разград) – Верея (Стара Загора)             

                           IX кръг

Верея (Стара Загора) – Дунав 2010 (Русе)                   
Ботев (Пловдив) – Лудогорец 1945 (Разград)                 
Черно море (Варна) – Славия 1913 (София)                   
Ботев (Враца) – ЦСКА (София)                               
Левски (София) – Витоша (Бистрица, обл.София ст.)          
Септември (София) – Локомотив 1926 (Пловдив)               
Етър ВТ (Велико Търново) – Берое (Стара Загора)            

                           X кръг

Дунав 2010 (Русе) – Берое (Стара Загора)                   
Локомотив 1926 (Пловдив) – Етър ВТ (Велико Търново)        
Витоша (Бистрица, обл.София ст.) – Септември (София)       
ЦСКА (София) – Левски (София)                              
Славия 1913 (София) – Ботев (Враца)                        
Лудогорец 1945 (Разград) – Черно море (Варна)              
Верея (Стара Загора) – Ботев (Пловдив)                     

                           XI кръг

Ботев (Пловдив) – Дунав 2010 (Русе)                         
Черно море (Варна) – Верея (Стара Загора)                  
Ботев (Враца) – Лудогорец 1945 (Разград)                   
Левски (София) – Славия 1913 (София)                       
Септември (София) – ЦСКА (София)                           
Етър ВТ (Велико Търново) – Витоша (Бистрица)               
Берое (Стара Загора) – Локомотив 1926 (Пловдив)            

                           XII кръг

Дунав 2010 (Русе) – Локомотив 1926 (Пловдив)                
Витоша (Бистрица, обл.София ст.) – Берое (Стара Загора)     
ЦСКА (София) – Етър ВТ (Велико Търново)                    
Славия 1913 (София) – Септември (София)                    
Лудогорец 1945 (Разград) – Левски (София)                   
Верея (Стара Загора) – Ботев (Враца)                       
Ботев (Пловдив) – Черно море (Варна)                       

                           XIII кръг

Черно море (Варна) – Дунав 2010 (Русе)                     
Ботев (Враца) – Ботев (Пловдив)                            
Левски (София) – Верея (Стара Загора)                      
Септември (София) – Лудогорец 1945 (Разград)               
Етър ВТ (Велико Търново) – Славия 1913 (София)             
Берое (Стара Загора) – ЦСКА (София)                        
Локомотив 1926 (Пловдив) – Витоша (Бистрица)               



 

Lap.bg, Илиан Телкеджиев

19
снимки

„Като гледам Пената е тук, жребият ще бъде лек за всички предполагам. Нека феърплеят между вас и всички участници в първенството да бъде запазен. Благодаря за доброто сътрудничество и вашата помощ“, заяви преди жребия президентът на БФС Борислав Михайлов.

Министърът на младежта и спорта Красен Кралев също присъства на тегленето на жребия и преди него коментира: „Радващо е, че партньорството между БФС и Министреството продължава вече трета година. Българският Спортен тотализатор ще инвестира близо 300 хиляди лева отново. Благодаря на БФС, че направи така, че не само в Първа лига, но и във Втора и Трета лига отборите ще получат еднакви топки.“

 

Коментари