Танчо Калпаков: Заслужихме трите точки

Снощи едноименния тим Монтана спечели гостуването си на Фратрия (Варна) с 2:1. Срещата е от осмия кръг на Втора лига.

„Заслужихме трите точки, с оглед представянето ни. Взехме инициативата още след първия съдийски сигнал.

Търсихме гола, но така и не успяхме да материализираме предимството си през първото полувреме. В него съперника не ни застраши. Настойчиво и с желание започнахме и след почивката. Домакините вдигнаха оборотите и стана динамичен двубой. Поведохме в резултата с красив гол. Противникът натисна. Прибрахме се и опитвахме да атакуваме в празните пространства, които се откриваха в тила на Фратрия. Успокоението дойде десетина минути преди края, когато вкарахме втори гол. Накрая, те реализираха почетно попадение, а в добавеното време не се случи нищо интересно“, коментира пред Sportal.bg треньора на Монтана Танчо Калпаков.