Виктория Нинова: Беше неочаквана тази загуба, но силно се надявам да успеем да влезем във финалната четворка

Националният отбор на България за девойки до 20 години отстъпи на Испания с 2:3 гейма в третия си мач от Група I на Европейското първенство, игран в зала „Христо Ботев“ в София. Либерото на тима Виктория Нинова говори пред BGvolleyball.com, като сподели, че загубата е била неочаквана, и, че със съотборничките й силно се надяват да успеят да се преборят за финалната четворка.

„Със сигурност беше неочаквана тази загуба, разочаровани сме.

Не започнахме добре, но успяхме да се съберем следващия гейм. Намалихме личните грешки, имахме по-стабилен сервис и не бъркахме толкова много в атака. Отборът на Испания не се отказа. Още в края на четвъртия гейм показаха категоричност в атака и не бъркаха сервис, което им помогна да влязат по-уверени в последния гейм. Не смятам, че ни превъзхождаха много, но пък във важните моменти не допуснаха грешки и бяха по-концентрирани и събрани. Силно се надявам да стане някаква въртележка, за да влезем във финалната четворка, нищо не се знае“, коментира Нинова.

Снимки: CEV.EU