Вихрен победи Беласица в контрола

Беласица загуби с 1:2 последната си проверка преди старта на сезона във Втора лига, като допусна обрат от Вихрен на стадион „Цар Самуил“. Срещата бе по-специална за наставника на Вихрен Николай Николов -Чезето, който преди 2 години вкара Беласица във Втора лига.

През първата част нулевото равенство се запази, като опасни удари от фал на Аспарух Смилков и Андон Гущеров не намериха целта. След почивката „комитите“ натиснаха противника и логично успяха да поведат в резултата след красив гол на Аксел, който залъга двама от защитниците и с мощен удар под гредата откри резултата.

Пред Лукас Гроси се откри добра възможност, останал очи в очи с вратаря, но ударът му бе слаб.

Само в рамките на три минути „комитите“ допуснаха пълен обрат, след като първо гостите изравниха от дузпа, а след това груба грешка в защита позволи отбелязването на втори гол във вратата на домакините. И двете попадения бяха дело на Методи Костов. В заключителните минути Бела опита да изравни резултата.

В добавеното време Васил Божинов насочи добре кълбото от фал, но вратарят на Вихрен предотврати сигурен гол.

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!