Лига на нациите: България 0:0 Словения! Следете мача ТУК!

Волейболистите от националния отбор на България излизат срещу бронзовия медалист от ЕвроВолей 2023 Словения за поредния си мач от Лигата на нациите.

Двубоят е общо 8-и и последен за момчетата на Джанлоренцо Бленджини от турнира в Група 3 от втората седмица на основната фаза на комерсиалната надпревара. Срещата е този следобед от 13,30 часа българско време в залата във Фукуока (Япония) и ще бъде давана пряко по MAX Sport 1.

Българските „лъвове“ са със само 2 победи, 5 загуби и 5 точки във временното общо класиране на Лигата.

До момента на турнира във Фукуока България падна от настоящия шампион Полша и на Германия с по 1:3, но след това записа страхотен успех над Иран с 3:2 гейма.

От друга страна Словения беше непобедена в Лигата на нациите до вчера, когато отстъпи на домакините от Япония с 1:3 гейма. Така словенците са с 6 победи, 1 загуба и 15 точки в актива си.

БЪЛГАРИЯ – СЛОВЕНИЯ 0:0 (0:0)

БЪЛГАРИЯ: Симеон Николов, Димитър Димитров, Георги Татаров, Аспарух Аспарухов, Илия Петков, Алекс Грозданов – Мартин Божилов-либеро

Старши треньор: ДЖАНЛОРЕНЦО БЛЕНДЖИНИ

СЛОВЕНИЯ: Грегор Ропрет, Тончек Щерн, Тине Урнаут, Клемен Чебул, Ален Пайенк, Ян Кожамерник – Яни Ковачич-либеро

Старши треньор: ДЖОРДЖЕ КРЕЦУ.

Снимки: volleyballworld.com