Дунав (Русе) с 12 победи от 12 мача във Висшата лига

Носителят на Купата на България Висша лига Дунав (Русе) продължава победния си път във второто ниво на шампионата. Воденият от Красимир Миронов тим надигра категорично Арда (Кърджали) с 3:0 (25:14, 25:17, 25:14) в отложен мач от десети кръг.

Русенци са безапелационен лидер с 36 точки (12 победи) и само три загубени гейма. Кърджалийци са 14-и със 7 точки (2 победи, 10 загуби).

Дунав диктуваше изцяло положението в първата част и без проблеми поведе в мача. Вторият гейм започна ударно за домакините – 8:1, след което продължи да доминира. В ключовите моменти съперникът успя да скъси част от дистанцията (23:14 до 23:17), но не можа да направи нещо повече.

Третият гейм бе отново изцяло под диктовката на русенци, подобно на първия. Така те добавиха нови три точки в актива си.