Миньор 2015 вгорчи дебюта на новия треньор на Берое

Миньор 2015 се поздрави с втората си вярна стъпка през настоящия сезон в Националната баскетболна лига. Възпитаниците на легендата Георги Младенов се наложиха над Берое с 92:79 (18:31, 27:20, 21:16, 26:12) в столичната зала “Триадица”. По този начин домакините нанесоха поражение на своя съперник в дебюта на новия треньор на „зелените“ Андреа Марушич.

Перничани започнаха колебливо срещата и още след първата четвърт изостанаха с 13 точки при 18:31.

Водени от Александър Милов обаче Миньор 2015 настигна своя съперник, а ключова за крайния изход се оказа серия от 14:2, която домакините регистрираха в рамките на четири минути в последната част.

Така Миньор 2015 зае десетата позиция във временното класиране с баланс от 2 победи и 5 загуби, докато Берое е на осмото място с актив от 3 успеха и 4 поражения.

Александър Милов поведе колоната за Миньор 2015 с 25 точки и 6 борби. Огньен Пантович и Никола Ивкович допринесоха с по 17 точки за успеха.

Даръл Дейвис завърши с 23 точки и 9 асистенции за Берое. Антун Маричевич остана с 18 точки, а Карлос Пепин финишира с дабъл-дабъл от 15 точки и 10 борби.