Светкавица нанесе първа загуба на лидера

Светкавица (Търговище) надви във Варна лидера Черно море II с 2:1. Срещата е от 15-ия кръг на Североизточната Трета лига. Селекцията на Иван Николов допусна първо поражение, защото не вкара поне половината от положенията си. На обратния полюс бяха момчетата на Деян Кирилов, които провеждаха опасни контраатаки в празните пространства в половината на съперника и завърши успешно две от тях.

Райан Кръстев откри за тях след центриране от статично положение в 27-ата минута. В края на полувремето, „моряците“ поискаха дузпа, но рефера не свири. В 55-ата минута Цветан Илиев изведе Златин Боянов и той насочи топката покрай варненския вратар за 0:2. Малко след това Берк Бейхан върна интригата с попадение от дузпа – 1:2. Той и негов съотборник уцелиха по веднъж гредите.