Грузия се справи с Венецуела и продължава към следващия етап на Световното

Националният отбор по баскетбол на Грузия спечели последния си мач от първата фаза на Световното първенство, след като победи Венецуела със 70:59 (24:19, 18:4, 17:21, 11:15) в „Окинава Арена“. По този начин тимът на Илиас Зурос се класира към следващата фаза на Мондиала.

Грузинците взеха 2 победи и допуснаха 1 загуба в своята група „F“.  По-късно днес се очаква в другия мач от потока Словения да продължи доминацията си и срещу Кабо Вердо, оставяйки Грузия на второ място.

Независимо от резултата обаче – на играчите от кавказката страна им предстоят изключително тежки опоненти във втората фаза на турнира. Там те ще срещнат Германия, Австралия и Словения.

Венецуела пък така и не намери победата и ще играе в битката за места от 17-о до 32-ро.

„Кръстоносците“ поведоха още след първия период и взеха превеса преди почивката, тъй като тотално доминираха във втората част, след като само Гога Битадзе отбеляза 13 поредни от общо 18-те точки на състава. След това обаче се видя голям спад в играта им, като това, което ги спаси, бе много лошата стрелба на южноамериканската страна – особено от тройката, където до този момент съставът показваше, че може да обстрелва майсторски. Зурос пък заложи най-вече на Токо Шенгелия и Битадзе, чиито усилия сякаш бяха достатъчни за крайното 70:59.

Торнике Шенгелия бе на върха за победителите с 25 точки, отбелязвайки 8/12 за две. Зад него с дабъл-дабъл се нареди Гога Битадзе с 11 точки и 11 борби.

Селекцията на Фернандо Дуро поведе Нестор Колменарес с дабъл-дабъл от 16 точки и 12 борби.