Медведев, Мъри и Беретини вървят напред на US Open

Поставеният под №1 в схемата на US Open Данийл Медведев се класира убедително за третия кръг на надпреварата в Ню Йорк. Руснакът се справи в три сета с 6:2, 7:5, 6:3 срещу французина Артур Риндеркнех. Мачът продължи 2 часа и 13 минути, като само във втория сет имаше малко повече интрига, но като цяло Медведев доминираше в мача и стигна до успеха без да хвърля прекалено много усилия.

Следващият съперник на руснака ще бъде китаеца Йибин Ву, който победи с 6:7(3), 7:6(4), 4:6, 6:4, 6:4 Нуно Боржеш.

Напред продължава и Анди Мъри. Британецът трябваше да прави обрат срещу представителя на домакините Емилио Нава. Мъри загуби първия сет с 5:7, но до края на мача даде едва три гейма на своя съперник, побеждавайки го с 6:3, 6:1, 6:0.

В следващия кръг за Мъри предстои доста тежък двубой срещу 13-тият поставен Матео Беретини. Италианецът имаше доста оспорван двубоя срещу Юго Грение, като също трябваше да прави обрат, след като загуби първия сет с 2:6, но след това успя да наложи волята си с 6:1, 7:6(4) и 7:6(7).

Труден успех записа и Ник Кирьос. Австралиецът игра почти тричасов мач с Бенжамен Бонзи, като успя да се наложи със 7:6(3), 6:4, 4:6, 6:4. В следващия кръг той ще играе с американеца Джефри Улф.

Гледайте спорт на MAX с всички най-вълнуващи тенис двубои от ATP Masters 1000, ATP 500 и ATP 250, ATP CUP, ATP Finals и Next Gen, на живо, само в ефира на MAX Sport.

Снимки: Gettyimages