Черноморец излъга Спартак Пл и остана в играта

Черноморец се добра до инфарктна победа с 85:84 (19:20, 20:19, 24:25, 22:20) над Спартак Плевен като гост във втория мач от четвъртфиналната плейофна серия в НБЛ. Така двата отбора имат по една победа в сметката си, а трети мач ще реши полуфиналиста от тази двойка. Последният сблъсък е на 8 май (неделя) в Бургас.

Мачът беше изключително равностоен още от самото начало, като двата отбора се надлъгваха до края.

Те се оттеглиха на почивката при равенство 39:39. След това Спартак продължи да стои на нокти, след като имаше преднина само от точка преди заключителната четвърт. В нея гостите не се предадоха и се добраха до решаващия мач на сбствена територия.

Евгени Хаджирусев вкара 28 точки за Черноморец, Георги Боянов завърши с дабъл-дабъл – 22 точки и 15 точки, а 18 наниза Константин Коев.

За Спартак Плевен с 16 точки се разписа Николай Стоянов, а 15 добави Димитър Маринчешки.