Балкан прегази Шумен

Балкан победи с (23:21, 27:10, 18:14, ) Шумен като гост в мач от осмия кръг на НБЛ. Това е пети успех за тима от Ботевград, който има и три загуби в сметката си. Домакините пък записаха осмо поредно поражение и са на дъното на таблицата в елита на баскетбола, без все още да са усетили вкуса на победата.

Срещата в Шумен започна изключително равностойно и след 10 минути игра момчетата на Небойша Видич имаха едва две точки преднина пред съперника си.

Преди почивката обаче тя се покачи на 19. Въпреки че след паузата баскетболистите на Шумен отново показаха, че могат да затруднят съперника си, те не успяха да намалят пасива си, който дори се увеличи още четири точки. Нищо по-различно не се случи и в заключителните минути.

Калил Дюкс вкара 14 точки за успеха на Балкан, Николай Грозев наниза 13, а Девон Уошингтън добави 10 точки.

За Шумен Деян Бйелич записа дабъл-дабъл – 19 точки и 20 борби, а Александър Милов вкара 13 точки.

Снимка: НБЛ

Гледайте Националната баскетболна лига, Купата на България, Евролига, Еврокупа и още много баскетбол на световно ниво в ефира на MAX Sport.