Олимпийската шампионка Бенчич отпадна на четвъртфиналите в Синсинати

Олимпийската шампионка от Токио 2020 Белинда Бенчич (Швейцария) отпадна на четвъртфиналите на силния турнир по тенис на твърда настилка в Синсинати (САЩ) с награден фонд 1,84 милиона долара. Поставената под номер 10 Бенчич загуби от участващата с „уайлд кард“ своя сънародничка Джил Тайхман с 3:6, 2:6 за само 71 минути и сложи край на серията си от девет поредни победи. Тайхман, 76-а в световната ранглиста, беше по-агресивна и пласира 23 печеливши удара срещу едва 9 на съперничката.

„Чувствах се добре още от първата топка. Сервирах солидно, късите топки се получаваха, защитавах се страхотно, движех се отлично. Мисля, че в този мач всичко ми се получаваше“, коментира победителката.

Тайхман ще се изправи на полуфиналите срещу шампионката от 2016 година и номер 5 в схемата Каролина Плишкова (Чехия). Плишкова, финалистка на „Уимбълдън“ през този сезон, елиминира испанката Паула Бадоса със 7:5, 2:0 и отказване на противничката заради болки в дясното рамо.