Томова не загуби сет в първия си мач от квалификациите на „Ролан Гарос“

Виктория Томова преодоля първия кръг на квалификациите на започващия в неделя “Ролан Гарос”. Българката се наложи със 7:5, 6:4 над унгарката Река-Луца Яни.

В първия сет имаше общо 7 пробива, като 4 от тях бяха осъществени от Томова. Софиянката поведе с 2:0 в резултата, но Яни изравни за 2:2.

Томова отново излезе напред при 4:2, но унгарката направи резултата 4:4. Томова проби за 5:4, но се пропука на свой сервис в десетия гейм. Българката обаче за пореден път спечели подаването на съперничката си и при 6:5 получи нова възможност да затвори частта с помощта на своя начален удар. С гейм на 30 Томова сложи точка на спора в първия сет и вече беше по-близо до победата от унгарката.

Във втората част Томова отново взе първите два гейма, но загуби следващите три. Последва обаче силна серия за софиянката, която обърна резлутата до 5:3 в своя полза. При 5:4 Вики сервираше за победата и реализира втория си мачбол, класирайки се за следващата фаза след 1 час и 33 минути игра.

Томова направи само 15 печеливши удара, но и едва 20 непредизвикани грешки, докато унгарската й противничка допусна цели 41 непредизвикани грешки, като пласира и 31 уинъра.

Във втория кръг на пресявките поставената под №12 Томова ще играе с мексиканката Рената Сарасуа, която вчера надви сръбкинята Олга Данилович с 3:6, 6:4, 6:3.